Aktualnie kobiety z reguły dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa różna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los swój i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Współcześnie w stworzonym przez nas państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy są w stanie liczyć na fachową opiekę powiązaną z czasem ciąży i połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, skutkiem tego także całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez profesjonalistów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jakkolwiek w głównej mierze też ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje bezmiar radości, ale także o jego zdrowie wypada dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, dlatego też zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych zaświadczających szczególne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci konstruowane są idealne warunki lecznicze. Lekarze dbają nie wyłącznie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, jednak także o ich komfort i solidne samopoczucie, które może rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług speców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.